top of page

Lenka Petríková

Certifikovaný výživový poradca &  certifikovaný couch na autoimunitný protokol

final 2.jpg

Kto som? 

V prvom rade som mamou dvoch krásnych detí. A vlastne ich zdravotné problémy boli hlavným dôvodom, prečo som sa začala výžive ľudí venovať. Až teraz, s odstupom času viem, že keby moja výživa pred tehotenstvom a počas tehotenstva bola kvalitnejšia, tak som sa mohla vyhnúť viacerým zdravotným problémom, vrátane problémov s otehotnením a donosením​.

​​Vždy som si myslela, že sa stravujem zdravo. Jedla som dostatok ovocia, zeleniny, vyhýbala som sa fastfoodom, sladeným nápojom a liekom. To, čo som však v tej dobe považovala za zdravé, by som dnes už do úst nedala. Pri tejto myšlienke sa mi vždy vybavia ochutené chrumkavé műsli, ktoré som každé ráno počas vysokoškolských štúdií  jedla. A ešte aj zaliate ochuteným acidkom. Moja kandida sa vtedy určite tešila toľkej náloži cukru. Vôbec to však neľutujem. Keby sa to nestalo, nebola by som tam, kde som teraz.

Chronická únava, predmenštruačný syndróm a tráviace problémy mojich detí, ktorým bolo diagnostikvané SIBO, HIT žalúdočný reflux) mi otvorili oči a posunuli ma na správnu cestu, na ktorú chcem teraz naviesť aj vás. 

V roku 2020 som absolvovlala kurzy Výživy ľudí a Autoimunintého protokolu. O rok neskôr som si rozšírila vedomosti  v problematike výživy detí, tehotných a dojčiacich žien.  Všetky svoje poznatky ohľadom výživových doplnkov som si ujednotila v rámci kurzu Výživové doplnky a suplementácia. 

Prevezmite aj vy zodpovednosť za svoje zdravie a zdravie vašich detí do svojich rúk!

Prečo spolupracovať so mnou?

Certifikovaný výživový poradca

Som certifikovaný výživový poradca a neustále sa v tejto oblasti vzdelávam. Okrem kurzu výživy ľudí som absolvovala aj kurz Suplementácia (výživové doplnky) a kurz Výživa detí, tehotných a dojčiacich žien. Pracujem s klientmi, ktorí potrebujú upraviť svoju váhu alebo cítia, že potrebujú zmenu v oblasti stravovania a výživy.

Certifikovaný couch v oblasti autoimunitných ochorení

Som certifikovaný couch v oblasti výživy ľudí trpiacich na autoimunitné ochoorenia. Momentálne som ako jediná na Slovensku úspešným absolventom viacmesačného kurzu pod vedením autorky autoimunitného palea S. Ballantyne, ktorý je zameraný nie len na riešenie symptómov autoimunitných ochorení. Venujem sa klientom s rôznymi peľovými a potravinovými alergiami/intoleranciami, ale aj kožnými problémami (vrátane ekzémov) a väčšine ochoreniam autoimunitného charakteru.

vwj2c7Cd.png

Individuálny prístup

Nežijem v dogmách a som otvorená všetkým výživovým smerom a protokolom s ohľadom na individuálne potreby klienta. Sama som si prešla viacerými stravovacími protokolmi vrátane vegetariánskeho, Palea, AIP, GAPS, FODMAP, ale aj prerušovaného hladovania (IF) a refluxnej diéty.

Osobné skúsenosti 

Mám osobné skúsenosti s riešením symptómov refluxu a ochorení tráviaceho systému nie len u seba, ale aj u detí. Pomáham ľudom s elimináciou symptómov spôsobených refluxom (GERD/LPR), syndrómom dráždivého čreva (IBS) a syndrómom bakteriálneho prerastania čreva (SIBO). 

Nie som predajcom žiadnych zázračných doplnkov výživy

Nie som predajcom žiadnych zázračných výrobkov a doplnkov výživy, ktoré vám zaručene pomôžu pri úprave váhy alebo k uzdraveniu.

Chýbajúce živiny sa snažím doplniť klientom hlavne z prirodzenej stravy. Ak to z rôznych dôvodov nie je možné, odporúčam aj doplnky  výživy. Neodporúčam suplementáciu podľa značky, ale preferujem doplnky výživy v čo najprirodzenejšej podobe. Mojou veľkou vášňou sú bylinky, ktoré môžu byť pri správnej kombinácií a dávkovaní veľmi nápomocné.

Neličim!

Prostredníctvom vhodne zvoleného protokolu sa snažím o zmiernenie nežiadúcich symptómov rôznych ochorení u klientov.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

© 2020 s hrdosťou navrhnuté by Lenka Petríková

bottom of page